HMD Global tłumaczy ograniczoną pamięć w modelu Nokia 8

HMD Global broni się przed zarzutami o zbyt małą ilość pamięci w modelu Nokia 8. Przedstawiciel firmy twierdzi, że 4 GB to wystarczająco dużo dla dzisiejszych smartfonów.

Producenci flagowych modeli smartfonów zaczynają standardowo instalować w nich 6 GB RAM, a na rynku pojawiają się także modele posiadające 8 GB RAM. Na tle konkurencji kiepsko wypada więc nowa Nokia 8. Flagowiec fińskiej firmy otrzymał bowiem tylko 4 GB RAM.

HMD Global stało się więc przedmiotem krytyki. Pojawiły się głosy, że telefon wyposażony w podwójny aparat wykonujący wysokiej jakości zdjęcia oraz nagrywający wideo w 4K, ma tej pamięci stanowczo za mało. Może to być odczuwalne szczególnie w przypadku wielozadaniowości oraz bardziej wymagających zadań.

Juho Sarvikas, szef działu produkcji, broni jednak firmy przed zmasowaną krytyką. Jego zdaniem 4 GB RAM, to ilość w zupełności wystarczająca, Wiele aplikacji dostępnych w Google Play Store, jest bowiem zoptymalizowanych do tej konfiguracji.

Sarvikas uważa, że w takich krajach jak Chiny, gdzie nie ma sklepu Google, aplikacje działają bardzo różnie i w takich przypadkach więcej pamięci może mieć sens. Jednak na zachodnich rynkach, korzyści płynące z zainstalowania dodatkowego RAM’u są niewielkie.

Oczywiście HMD Global nie wyklucza stworzenia nowego wariantu modelu Nokia 8, wyposażonego w 6 GB RAM. Miałby się on pojawić na określonych rynkach, takich jak Chiny oraz Stany Zjednoczone. Jego premiera nie została jeszcze oficjalnie zaplanowana, ale mówi się, że odbędzie się jeszcze w tym roku.

Nokia 8

Źródło: Indianexpress.com

You may also like...