Holo Cardboard: holograficzny projektor ze smartfona

Holograficzne wyświetlacze nie są wprawdzie zbyt popularne, ale jeśli chcemy sobie takowy sprawić, to możemy go wykonać z własnego smartfona. Wystarczy tylko posiadać urządzenie o nazwie Holo Cardboard.

Holo Cardboard to pomysł pod względem funkcjonowania bardzo podobny do gogli VR Google Cardboard, opracowanych przez koncern Google, które naszego smartfona przekształcają w zestaw do rzeczywistości wirtualnej.Tutaj mamy jednak nieco inną funkcjonalność, gdyż zamiast zestawu VR uzyskujemy wyświetlacz holograficzny. Urządzenie jest połączeniem kartonu o wysokiej gęstości oraz przezroczystej, plastikowej piramidki, nad którą umieszcza się smartfona i staje się on wówczas projektorem holograficznych obrazów 3D, które można oglądać z każdej strony. Obrazy te mogą być oczywiście animowane.

Holo Cardboard pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu i będzie kosztować 17 euro. Więcej szczegółów na temat tego gadżetu uzyskacie na stronie Kickstartera. Tam też obejrzycie opisany sprzęt w działaniu, wraz z przykładami holograficznych obrazków, które dostarczy producent tego gadżetu w momencie jego premiery.

Źródło: Kickstarter.comYou may also like...