Honor 20 Pro w przyszłym tygodniu trafi do Polski

Już 2 sierpnia odbędzie się europejska premiera nowego smartfona Huawei Honor 20 Pro. W tym dniu będzie dostępny również na naszym rynku.

Honor 20 Pro to pierwszy smartfon zapowiedziany już po tym, jak Donald Trump wpisał Huawei na czarną listę firm. Jego przyszłość stała więc pod dużym znakiem zapytania, gdyż nie wiadomo było z jakim systemem smartfon będzie oferowany przez producenta. Dlatego też koncern wstrzymywał się z ogłoszeniem oficjalnej daty premiery nowego sprzętu.

Na szczęście wojna handlowa pomiędzy USA i Chinami dobiegła już końca, więc Huawei może spokojnie wprowadzić smartfon na rynek. Firma właśnie ogłosiła, że 2 sierpnia urządzenie trafi do krajów europejskich oraz Bliskiego Wschodu. W tym dniu smartfon będzie do kupienia nie tylko w Polsce, ale również we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Czechach i Finlandii.

W Rosji, gdzie odbyła się prezentacja smartfona, wyceniono go w przeliczeniu na 500 euro. Choć początkowo jego cenę zaplanowano na 600 euro, to w innych krajach powinna być podobna do rosyjskiej.

Honor 20 Pro to najnowszy flagowiec chińskiej marki, posiadający topowe wyposażenie. Na jego pokładzie znajdziemy procesor Kirin 980 z 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci flash. Aż 6,26″ wyświetlacz z matrycą IPS prezentuje obraz w rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli i ma proporcje 19.5:9. Ciekawym elementem wyposażenia jest poczwórna kamera tylna. Składa się z 48 MP głównego sensora, 8 MP teleobiektywu, 16 MP soczewki szerokokątnej oraz 2 MP matrycy do zdjęć makro. Przednia kamera ma natomiast 32 MP i nagrywa wideo w Full HD.

Czytnik odcisków palców nie jest jednak pod ekranem, jak w wielu innych modelach, lecz w przycisku wyłącznika. Bateria ma natomiast pojemność 4000 mAh i wspiera system szybkiego ładowania 22,5W. Pozwala on naładować ją do 50% w zaledwie 30 minut. Systemem operacyjnym jest natomiast Android 9 Pie.

Honor 20 Pro

Źródło: Prnewswire.com

You may also like...