HTC 10 – specyfikacja i data premiery

Sprzęt firmy HTC nie miał ostatnio najlepszej opinii, ale być może tajwański producent zrehabilituje się w oczach klientów swym najnowszym modelem HTC 10, którego częściową specyfikację i datę premiery właśnie poznaliśmy.

HTC 10 dostępny będzie w czterech różnych kolorach oraz kilku specyfikacjach technicznych, które mają być dopasowane do potrzeb różnych klientów. To co widać na zdjęciach, to na razie jedynie prototypy, więc podana specyfikacja do premiery może jeszcze ulec zmianie. Ale jeśli będą jakieś zmiany, to na pewno jedynie kosmetyczne.HTC 10 zostanie wyposażony w 5,15″ ekran o rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli), natomiast pod jego maską znajdzie się Snapdragon 820 wraz z jednostką graficzną Adreno 530. Procesor wspierany jest przez 4 GB pamięci RAM, a dodatkowo możemy liczyć na 12 Mpix tylną kamerę oraz port USB Typ-C.

Przecieki sugerują również, że smartfon otrzyma głośniki BoomSound z technologią Dolby, natomiast przycisk Home znajdujący się pod wyświetlaczem, pełni równocześnie funkcję czytnika linii papilarnych.

Nieoficjalnie mówi sie, że premiera HTC 10 może odbyć się 19 kwietnia, więc pozostało jeszcze trochę czasu na dokładne poznanie specyfikacji technicznej nowego smartfona, w tym także jego ceny.

Źródło: Slashgear.comYou may also like...