HTC producentem Nexusów przez 3 lata

Niedawno dowiedzieliśmy się, że LG nie będzie już dłużej produkować smartfonów z rodziny Nexus i zajmie się tym HTC. Prawdopodobnie tajwańskie przedsiębiorstwo będzie współpracować z Google znacznie dłużej niż tylko rok, gdyż mówi się, że zostało producentem Nexusów na 3 najbliższe lata.

HTC współpracowało już z Google przy produkcji Nexusów, gdyż to właśnie ta firma stworzyła pierwszy model smartfona z tej rodziny, jak również tablet Nexus 9. Amerykański koncern chce ponownie nawiązać współpracę i wygląda na to, że tym razem będzie ona trwać znacznie dłużej.Doniesienia sugerują, że, że HTC wyprodukuje w tym roku dwa nowe modele Nexusów. Ale to nie wszystko, gdyż najnowsze plotki mówią, że tajwańska firma podpisała z Google umowę, w ramach której będzie produkować smartfony przez trzy kolejne lata. Zakładając, że każdego roku Google zechce wprowadzić na rynek co najmniej jeden wariant urządzenia, daje to około 3-6 modeli, które będzie musiało dostarczyć HTC.

Nie wiadomo jeszcze, czy firma zajmie się tym samodzielnie, czy też może będzie produkować je równolegle z innym koncernem, ale tak czy inaczej oznacza to spory zastrzyk gotówki dla przedsiębiorstwa, którego produkty nie sprzedają się najlepiej.

Źródło: Mydrivers.comYou may also like...