HTC U 11: potwierdzona specyfikacja

HTC U 11 to najbardziej oczekiwany smartfon tajwańskiej firmy HTC. Dzięki benchmarkowi AnTuTu mamy okazję poznać specyfikację tego modelu. I to przed oficjalną prezentacją zaplanowaną na 16 maja.

Firma HTC już niedługo zaprezentuje nam swój najnowszy model flagowca o nazwie HTC U 11. Produkt występujący także pod nazwami HTC Ocean lub HTC U Ocean, zostanie oficjalnie zaprezentowany 16 maja. Jego pokaz odbędzie się podczas specjalnej konferencji, którą producent planuje zorganizować.

Nie musimy jednak czekać tak długo, gdyż telefon pojawił się w bazie danych benchmarka AnTuTu. Pozwoliło to nam zapoznać się z jego specyfikacją techniczną, głównie w zakresie parametrów zainstalowanych w nim aparatów fotograficznych.

Baza bechmarka ujawnia, że HTC U 11 zostanie wyposażony w procesor Snapdragon 835, czyli najwydajniejszy obecnie układ mobilny, dostępny w ofercie firmy Qualcomm. Pamięci operacyjnej zostanie zainstalowane 4 GB RAM, natomiast użytkowej będzie 64 GB. Powinno to wystarczyć na aplikacje oraz zdjęcia, choć wiele topowych modeli oferuje już 128 GB.

HTC U 11 otrzyma ekran o rozdzielczości WQHD (1440 x 2560 pikeli), lecz jego rozmiar nie jest na razie znany. Można jednak śmiało założyć, że podobnie jak inne modele flagowych smartfonów, on również będzie mieć powyżej 5-cali.

Jeśli natomiast chodzi o kamery, to w HTC U 11 próżno będzie szukać podwójnej tylnej kamery. Z tyłu znajdzie się 16 Mpix sensor, natomiast z przodu pojawi się 12 Mpix.

Patrząc na specyfikację techniczną widać, że HTC U 11 nie ma się czego wstydzić. Wydajny procesor i ekran o wysokiej rozdzielczości będą z pewnością dużą zaletą. Pewne zastrzeżenia można mieć do kamer, ale to nie powinno być zbyt dużą wadą.

HTC U 11

HTC U 11

Źródło: Weibo.com

You may also like...