Huawei Mate 20 Pro na szczycie najlepiej ocenianych smartfonów DxOMark

Specjaliści z DxOMark przetestowali kolejny smartfon pod kątem jakości zdjęć. Wzięty przez nich na warsztat Huawei Mate 20 Pro, otrzymał wysoką notę 109 punktów.

DxOMark jest witryną na którą zaglądamy jeśli szukamy smartfona robiącego najlepsze zdjęcia. Witryna od kilku lat zajmuje się bowiem testowaniem aparatów montowanych w urządzeniach mobilnych, sprawdzając je pod kątem jakości zdjęć oraz nagrań wideo.

Tym razem redaktorzy zabrali się za zrecenzowanie topowego modelu Huawei Mate 20 Pro, który w sprzedaży pojawił się pod koniec zeszłego roku. Eksperci bardzo wysoko ocenili nowy sprzęt chińskiej firmy przyznając mu najwyższą z możliwych ocen, wynoszącą aż 109 punktów.

Smartfon wysoko oceniono przede wszystkim za ekspozycję, a także ostrość oraz ilość detali uchwyconych na wykonywanych zdjęciach. Zaletą sprzętu jest także całkiem niezła jakość efektu bokeh, czyli artystycznego rozmazania tła, który w ostatnim czasie zyskał dużą popularność. Do wad zaliczyć można średnią pracę stabilizacji obrazu podczas kręcenia wideo, a także niezbyt dobry dynamiczny zakres.

Co ciekawe wynik osiągnięty przez Huawei Mate 20 Pro jest identyczny jak w przypadku zrecenzowanego nieco wcześniej 20 Pro. Oba smartfony oferują bardzo podobne parametry aparatów, aczkolwiek wykazują wyższość na zupełnie innych polach.

Jeśli macie ochotę zapoznać się z pełną treścią recenzji, to zapraszam na stronę DxOMark.

Huawei Mate 20 Pro

Źródło: Dxomark.com

You may also like...