Huawei Mate X wyprzedał się w kilka minut

W Chinach pojawił się długo oczekiwany Huawei Mate X. Smartfon wzbudził tak wielkie zainteresowanie klientów, że wyprzedał się w zaledwie kilka minut.

Wiele osób ostrożnie pochodzi do składanych smartfonów, które zaczynają dopiero pojawiać się na rynku. Choć ich nowoczesny wygląd może się podobać, to do zakupu zniechęca cena oraz niska wytrzymałość całej konstrukcji.

Mimo to, jest wiele osób pragnących posiadać taki sprzęt bez względu na koszty, szczególnie w Chinach. Parę dni temu informowałem, że Chińczycy w zaledwie kilka minut wykupili całą partię Samsunga Galaxy Fold, która trafiła na tamtejszy rynek. Teraz dołączył do niego konkurencyjny Huawei Mate X, wzbudzając równie duże zainteresowanie klientów.

23 października rozpoczęto w tym kraju przedsprzedaż tego modelu, natomiast dziś rozpoczęła się sprzedaż. Sprzęt nie czekał zbyt długo na swych nabywców, gdyż wyprzedał się w czasie zaledwie kilku minut. Jeśli ktoś nie zdążył go kupić, to kolejną szansę będzie miał 22 listopada. Na ten dzień zaplanowano bowiem następną szybką sprzedaż.

Przypomnę, że Huawei Mate X posiada ekran OLED, który po rozłożeniu ma 8″. Gdy urządzenie jest złożone, uzyskujemy dwa ekrany. Przedni ma 6,6″, natomiast tylny oferuje przekątną 6,38″ i znajduje się obok kamer oraz włącznika. Pod maską tego modelu znajduje się Kirin 980 z firmowym modemem 5G. Procesor wpiera 8 GB RAM oraz 512 GB pamięci flash, którą można dodatkowo rozszerzyć o 256 GB za pomocą karty NM.

Atutem sprzętu jest 55 W ładowarka, która w momencie premiery sprzętu była najszybszą na rynku. Do zalet nie zaliczymy jednak ceny, która wynosi 16 999 juanów, czyli w przeliczeniu około 9180 zł.

Huawei Mate X

Źródło

You may also like...