Huawei Mate X2 zaprezentowany. Poznaliśmy cenę i specyfikację

Huawei rozszerza ofertę składanych smartfonów o model Huawei Mate X2. Sprzęt prezentuje się bardzo nowocześnie, lecz cena 2784 dolarów może zniechęcić do jego zakupu.

Obecnie największymi producentami składanych smartfonów są Huawei oraz Samsung. Wprawdzie konkurencja także projektuje taki sprzęt, to wspomniane koncerny są na razie liderami na tym polu i wprowadzają do sprzedaży kolejne modele. W tym tygodniu poznaliśmy najnowsze dzieło chińskich inżynierów, mianowicie Huawei Mate X2.

Huawei Mate X2 ma inną konstrukcję

Mate X2 na pierwszy rzut oka przypomina swego poprzednika, lecz to tylko pozory, gdyż producent całkowicie zmienił jego konstrukcję. Pierwsza generacja składała się bowiem na zewnątrz, a więc po złożeniu wyświetlacz był cały czas dostępny. Jego następca składa się natomiast do wewnątrz, co bynajmniej nie oznacza, że po złożeniu nie da się z niego korzystać. Producent wyposażył go bowiem w dodatkowy zewnętrzny wyświetlacz.

Zmiana konstrukcji sprzętu niesie ze sobą kilka istotnych korzyści. Przede wszystkim lepiej zabezpiecza to ekran przed ewentualnymi uszkodzeniami, które mógłby spowodować pył, piasek, klucze w kieszeni itp. To bardzo ważne, gdyż elastyczne OLED’y nie mają tak dobrej ochrony przed uszkodzeniami jak tradycyjne smartfony. Dodatkowo konstrukcja książki sprawia, że rozłożony wyświetlacz jest bardziej płaski od konstrukcji składanej na zewnątrz. Kolejną korzyścią jest większa wytrzymałość zawiasów odpowiadających za składanie i rozkładanie urządzenia.

Huawei Mate X2

Dwa wyświetlacze ułatwiają korzystanie z telefonu

Wewnętrzny ekran smartfona ma 8″ i rozdzielczość 2480 x 2200 pikseli oraz 90 Hz częstotliwość odświeżania. Zewnętrzny wyświetlacz liczy sobie 6,45″ i również ma 90 Hz odświeżane, a jego rozdzielczość wynosi 1160 x 2700 pikseli. Umożliwia użytkowanie sprzętu w momencie gdy go złożymy. Wówczas korzysta się z niego jak z normalnego smartfona, tyle że nieco grubszego.

Huawei Mate X2

Pod maską zainstalowano ośmiordzeniowy procesor Kirin 9000 5G, wyprodukowany w litografii 5 nm, wspierany przez układ graficzny Mali-G78 MP24. Pamięci operacyjnej mamy do dyspozycji 8 GB RAM, natomiast użytkowej jest 256 lub 512 GB. Można ją rozszerzyć o dodatkowe 256 GB, korzystając z kart pamięci Nano Memory.

Poczwórny aparat z optyką Leica

Tylny aparat jest poczwórny i wyposażono go w optykę zaprojektowaną przez niemiecką firmę Leica. Główny sensor ma 50 MP i przysłonę f/1.9, a oprócz tego wyposażono go w optyczną stabilizację obrazu, laserowy autofokus i wielokierunkowy PDAF. Towarzyszy mu 12 MP teleobiektyw f/2.4 z PDAF, optyczną stabilizacją obrazu i 3-krotnym zoomem optycznym, a także 8 MP peryskopowa soczewka f/4.4. Ona również ma optyczną stabilizację obrazu i PDAF, jednak oferuje aż 10-krotny optyczny zoom. Dopełnieniem konfiguracji jest 16 MP soczewka f/2.2 z autofokusem. Tylny aparat potrafi również nagrywać wideo w 4K z prędkością 30 lub 60 kl/s. Aparat do selfie posiada natomiast 16 MP matrycę i nagrywa wideo w Full HD.

Huawei Mate X2

Sprzęt wyposażono także w stereofoniczne głośniki, aczkolwiek nie znajdziemy w nim gniazda słuchawkowego. Ma również dwuzakresowy GPS, NFC i port podczerwieni. Nie zapomniano również o czytniku linii papilarnych umieszczonym na bocznej krawędzi, natomiast energię do pracy zapewnia 4500mAh bateria. Obsługuje ona 55 W system szybkiego ładowania Huawei SuperCharge.

Wiemy, że składane smartfony nie rozpieszczają nas niskimi cenami i Huawei Mate X2 również jest drogi. Producent ustalił bowiem jego cenę na 2784 dolary, co może znacznie ograniczyć jego krąg odbiorców. Na pewno znajdą się jednak amatorzy nowoczesnych gadżetów z grubym portfelem, którzy zapragną posiadać taki smartfon.

Źródło

You may also like...