Odświeżony tablet Huawei MediaPad M6 zyskał więcej RAM’u

Huawei pokazało nową wersję doskonale znanego tabletu MediaPad M6. Model Huawei MediaPad M6 Turbo otrzymał dużo więcej pamięci RAM, co powinno znacznie podnieść płynność jego działania.

Wprowadzony do sprzedaży w lipcu bieżącego roku flagowy tablet MediaPad M6, doczekała się odświeżonej wersji. Nowy model zaprezentowany właśnie przez producenta nazywa się Huawei MediaPad M6 Turbo i wzbogacono go o więcej pamięci. Obecnie jest jej aż 6 GB RAM, czyli o 2 GB więcej od poprzednika. Powinno to znacznie podnieść płynność wielozadaniowości.

Zamontowanie 4GB RAM w modelu topowym, wyposażonym w procesor Kirin 980 było z pewnością dość zaskakującą decyzją. Nie wiadomo dlaczego producent zdecydował się na taką konfigurację, ale na pewno wiele osób uznałoby ją za błąd. Na szczęście teraz go poprawiono.

Huawei MediaPad M6 Turbo

Więcej RAM’u to nie jedyne zmiany w tym modelu. Pojawiły się także dwie nowe wersje kolorystyczne, mianowicie Phantom Red oraz Phantom Blue. W połączeniu z holograficznym wzorem zmieniającym się w zależności od kąta padania światła daje to bardzo interesujący efekt. Takie rozwiązanie w smartfonach jest jednak w tabletach dopiero zaczyna się pojawiać.

Co do reszty specyfikacji, to mamy 8,4″ wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Jest też 128 GB pamięci użytkowej oraz całkiem niezłe aparaty. Z tylu producent zdecydował się na 13 MP sensor, natomiast z przodu znajduje się 8 MP soczewka. Dopełnieniem wyposażenia jest aż 6100 mAh bateria oraz system Android 9.0 Pie z nakładką EMUI 9.1.

Model Huawei MediaPad M6 Turbo oferowany jest na razie tylko w Chinach. Wariant WiFi dostępny jest w przeliczeniu za około 1470 zł, natomiast wersja 4G to wydatek 1640 zł. Nie wiemy jednak kiedy sprzęt trafi na zachodnie rynki.

Huawei MediaPad M6 Turbo

Źródło

You may also like...