Huawei P40 Pro+ trafi do Europy już 25 czerwca

Pod koniec bieżącego miesiąca będziemy mogli kupić w Euopie najnowszy smartfon Huawei P40 Pro+. Jego cena wyniesie jednak aż 1399 euro.

W marcu bieżącego roku na chiński rynek trafił najnowszy flagowiec Huawei P40 Pro+. Zastanawiano się wówczas, czy ze względu na brak dostępu do usług Google, producent zdecyduje się wprowadzić ten model również na europejskie rynki. Najwyraźniej chiński koncern uznał, że to w niczym nie przeszkodzi, dlatego zamierza to zrobić. Wspomniany smartfon trafi na Stary Kontynent już 25 czerwca i będzie kosztował 1399 euro.

Topowy Huawei P40 Pro+ nie będzie tani

Pro 40+ jest topowym sprzętem, wyposażonym w 6,58″ wyświetlacz o proporcjach 19.8:9 oraz rozdzielczości 2640 x 1440 pikseli. Panel może także pochwalić się 90 Hz odświeżaniem, a zagęszczenie pikseli wynosi w jego przypadku 441 PPI. Pod maską tego modelu pracuje najnowszy procesor HiSilicon Kirin 990 5G, połączony z 8 GB RAM.

Huawei od jakiegoś czasu słynie z jakości zdjęć swych smartfonów i w tym modelu również nie będzie na co narzekać. Smartfon otrzymał bowiem zestaw aż pięciu aparatów. Są to 40 MP f/1.8, a także 50 MP RYYB f/1.9 z optyczną stabilizacją obrazu. W module znajdziemy też 8 MP f/2.4 peryskopowy teleobiektyw, 8 MP f/2.4 z peryskopowym obiektywem i optyczną stabilizacją obrazu oraz sensor ToF.

Aparat posiada bardzo duże możliwości w zakresie przybliżania obrazu, ułatwiając fotografowanie oddalonych obiektów. Ma bowiem 10-krotny zoom optyczny, 20-krotny hybrydowy oraz 100-krotny cyfrowy. Przednia kamera jest podwójna i dysponuje 32 MP matrycą oraz sensorem głębi, a dodatkowo potrafi nagrywać wideo w 4K.

Technologia WiFi 6 Plus zapewni bardzo komfortowe korzystanie z sieci i umożliwi pobieranie plików z dużą prędkością. Bateria o pojemności 4200 mAh z 40 W systemem szybkiego ładowania, wystarczy z kolei na wiele godzin pracy. Funkcjonalność zapewnia natomiast Android 10 z najnowszym interfejsem EMUI 10.1. Oczywiście aplikacji nie pobierzemy w tym modelu z Google Play Store, lecz z AppGalery, który jest częścią Huawei Mobile Services.

Huawei P40 Pro+

Źródło

You may also like...