Huawei ma oryginalny pomysł na laptop bez ekranu i klawiatury

Huawei ma ciekawą wizję na laptop przyszłości. Firma zaprezentowała bowiem patent urządzenia z odłączanym wyświetlaczem oraz klawiaturą, które pełni funkcję stacji dokującej umożliwiającej podłączenie dodatkowych akcesoriów.

Największym atutem laptopa jest mobilność i pełna funkcjonalność typowego komputera. Dzięki zintegrowaniu z ekranem i klawiaturą możemy korzystać z niego w dowolnym miejscu, pracując, ucząc się lub po prostu oglądając filmy. Wyświetlacz oraz klawiatura są więc integralną częścią takiego sprzętu, bez których nie mógłby się obejść.

Huawei uważa jednak inaczej i opatentowało pomysł na laptop, pozbawiony ekranu oraz klawiatury. Według dołączonych do patentu dokumentów, można te elementy odłączyć, a wówczas zostaje jednostka centralna z najważniejszymi podzespołami, jak procesor czy grafika.

laptop

Do czego taki pomysł mógłby służyć? Zastosowań może być wiele, gdyż taka konstrukcja pozwoliłaby przekształcić posiadany sprzęt w coś zupełnie nowego. Gdybyśmy np., chcieli zajmować się obróbką zdjęć lub filmów, moglibyśmy podłączyć większy ekran o lepszej rozdzielczości. Gracze mogliby z kolei podpiąć gamingową klawiaturę, która lepiej sprawdziłaby się podczas zabawy od standardowej.

laptop

Poza tym wiele osób używa laptopa jako komputer stacjonarny, podłączając do niego monitor oraz zewnętrzną klawiaturę. Kupując sprzęt pozbawiony komponentów, które i tak są dla nich zbędne, mogliby w ten sposób niemało zaoszczędzić. Oczywiście to tylko teoria, gdyż nie mamy pewności, czy Huawei faktycznie planuje wyprodukować taki sprzęt i zaoferować go swym klientom.

Źródło

You may also like...