Hybrydowy Trek Dual Sport+ sprawdzi się na asfalcie i trudniejszych szlakach

Trek Dual Sport+ to najnowszy elektryk, który zainteresuje ludzi lubiących czasem zjechać z asfaltowych dróg w teren. Rozpędzi się do 32 km/h i przejedzie 56 km na jednym ładowaniu.

Większość rowerów elektrycznych projektowanych jest do jazdy po jednym rodzaju terenu. Mamy więc jednoślady asfaltowe, a także terenowe, lecz połączenie obu tych konstrukcji jest rzadkością. Nie oznacza to jednak, że takie modele są niedostępne. Przykładem takiego roweru jest Trek Dual Sport+, który właśnie trafił do sprzedaży.

Jest to jednoślad hybrydowy, zaprojektowany do jazdy po asfalcie, który jednak pozwala zjechać z utartych szlaków. Zainstalowany w tylnym kole silnik G2 zapewnia naturalne elektryczne wspomaganie do prędkości 32 km/h i generuje 40 Nm momentu obrotowego.

Silnik posiada oczywiście kilka trybów jazdy, które możemy zmieniać manetką umieszczoną na kierownicy. Wbudowana bateria wystarczy natomiast na przejechanie 56 km, zaś po dokupieniu opcjonalnego akumulatora, możemy ten zasięg wydłużyć do 113 km.

Dzięki aluminiowej ramie rower jest stosunkowo lekki, gdyż jego masa wynosi 17,41 kg, zaś maksymalne obciążenie wynosi 136 kg. Producent wyposażył też jednoślad w 27,5×2″ koła zapewniające stabilność jazdy oraz przyczepność, zaś hydrauliczne hamulce Shimano sprawnie go zatrzymują. Mamy też wbudowane oświetlenie oraz stopkę umożliwiającą postawienie roweru.

Trek Dual Sport+ możemy zamówić na stronie producenta w cenie 2399 dolarów. Oczywiście jeśli nie potrzebujecie takiego sprzętu i poszukujecie czegoś innego, na tej stronie znajdziecie szeroki wybór modeli.

Trek Dual Sport+

Źródło

You may also like...