iFixit zagląda do Huawei P9

Redaktorzy witryny iFixit wzięli na warsztat najnowszego Huawei P9, by sprawdzić konstrukcję nowego modelu i ocenić ją pod kątem łatwości samodzielnej naprawy tego sprzętu.

Współczesne smartfony projektowane są w taki sposób, by użytkownik nie był w stanie samodzielnie niczego w nich zrobić, nawet wymienić baterii i musiał często odwiedzać serwis płacąc sporo za wszystkie naprawy. Na szczęście w modelu Huawei P9 nie musimy się tym przejmować.Redaktorzy witryny iFixit wzięli na warsztat ten model smartfona, przyznając mu bardzo wysoką notę 7 na 10 możliwych punktów. Huawei P9 czerpie pełnymi garściami z wzornictwa Apple i również ma zaokrąglone krawędzie, szczotkowany tylny panel z metalu, a także antenę przebiegającą przez całą szerokość tylnego panelu. Identyczne jest nawet umiejscowienie dolnego głośnika oraz wejścia słuchawkowego, a jakby tego było mało, w tych samych miejscach są także śrubki.

Niestety śruby nie są standardowe, więc do otwarcia obudowy potrzebujemy specjalnego narzędzia. Po jej otwarciu naszym oczom ukazuje się modularna budowa sprzętu, co oznacza łatwy demontaż oraz wymianę poszczególnych podzespołów. Nawet złącze słuchawkowe oraz port USB-C, jak również głośnik górny są niezależne i łatwo je odłączyć od płyty głównej.

Bateria wprawdzie nie jest wyjmowana, ale producent zastosował niewielką ilość kleju, więc łatwo ją wyciągnąć. Zaletą konstrukcji jest również tylna kamera z podwójną soczewką, która jest nieco krótsza niż obiektyw iPhone’a, więc nie ma aż tak dużego garbu na tylnym panelu.

Zobacz najtańsze smartfony

Z pełną treścią przeprowadzonego testu, zapoznacie się tutaj. Na polskim rynku Huawei P9 kupicie najtaniej za 2299 zł.

Źródło: iFixit.comYou may also like...