Informacyjne kioski w nowojorskim metrze

Poruszanie się metrem po takim mieście jak Nowy Jork może być procesem szczególnie trudnym, jeśli nie znamy miasta. Na szczęście jego włodarze postanowili ułatwić życie turystom instalując w metrze interaktywne kioski informacyjne.

Nowojorski zarząd metra zatrudnił firmę Control Group, która zainstaluje na peronach 90 kiosków informacyjnych, wyposażonych w 47-calowe ekrany dotykowe, które pomogą w korzystaniu z miejskiego transportu.

Pierwszy staną na stacji Grand Central, najważniejszej w nowojorskim metrze, przez którą każdego dnia przewija się 2 miliony osób, w tym spora część turystów. Kioski wyświetlają przydatne informacje m.in., o czasach odjazdów, opóźnieniach, odwołanych połączeniach, a dodatkowo serwują reklamy. Mają też mapę pozwalającą określić najszybszą trasę do określonej stacji, a także doradzają podróżnemu, ilu potrzebuje przesiadek, by dotrzeć do miejsca przeznaczenia.

Ekrany zainstalowane w kioskach, są naturalnie wzmocnione konstrukcją z nierdzewnej stali, zaś aby zabezpieczyć je przed zniknięciem, mają zainstalowane kamery wideo.

Źródło: Fastcodesign.com

You may also like...