Instagram rozszerza testy ukrywania lajków na cały świat

Portal Instagram rozszerzył testy ukrywania lajków na cały świat. Do tej pory nowy pomysł wprowadzono jedynie na wybranych rynkach, sprawdzając jego odbiór przez użytkowników.

Kilka miesięcy temu popularny portal Instagram rozpoczął testy swego najnowszego pomysłu, jakim jest ukrywanie lajków pod postami. Portal uważa, że obecnie na młodych użytkowników mediów społecznościowych wywierana jest duża presja zdobywania jak największej popularności. Wiele osób prześciga się w tym, kto zdobędzie najwięcej lajków, co bywa bardzo groźnym zjawiskiem. Ludzie sięgają bowiem o niebezpieczne metody pozyskiwania fanów, takie jak chociażby ekstremalne selfie, które pochłonęło już wiele ofiar.

Media społecznościowe zaczynają więc ukrywać lajki na swych stronach. Oczywiście nadal widzi je właściciel konta, lecz jego goście nie mają już dostępu do tej informacji. Znika więc potrzeba rywalizacji na liczbę lajków.

Instagram kilka dni temu rozpoczął testy ukrywania lajków na rynku amerykańskim, a nieco wcześniej udostępnił go także w innych krajach. W oświadczeniu portalu możemy przeczytać, że odzew z testów prowadzonych w m.in., w Australii, Kanadzie, Brazylii czy Japonii, był bardzo pozytywny. Zdecydowano więc rozszerzyć ich zasięg na cały świat. Jeśli więc użytkownik uczestniczy w tychże testach, wówczas nie zobaczy pod postami oraz filmami całkowitej liczby lajków i odwiedzin.

Planowana zmiana zapewne nie każdemu się spodoba, ale na razie jest zbyt wcześnie, by można było stwierdzić, czy będzie miała jakiś wpływ na twórców treści. Na to musimy jeszcze trochę poczekać.

Instagram

Źródło

You may also like...