Inteligentna funkcja wydłuży zasięg Mustanga Mach-E

Ford wyposaży model Mustang Mach-E w nową funkcję Intelligent Range. Dzięki niej, możliwe będzie wydłużenie zasięgu tego elektrycznego crossovera.

Wielu fanów Mustanga mogło uznać zapowiedź elektrycznej wersji za profanację tego modelu. W końcu prawdziwy Mustang powinien mieć pod maską kipiący mocą silnikV8, a nie napęd elektryczny. Wiele osób taka wersja wprawdzie zainteresowała, ale obawiają się, że zasięg pojazdu może być problemem.

Nowy produkt Forda w zależności od wersji, ma zasięg od 270 do około 480 km. To jednak tylko teoria, gdyż w praktyce wpływa na niego wiele czynników, jak prędkość, pogoda, nachylenie terenu itp. Planując podróż takim pojazdem nie jesteśmy w stanie wziąć ich wszystkich pod uwagę. Może się więc zdarzyć, że dotarcie do celu będzie trudne lub wręcz niemożliwe, gdyż zabraknie energii.

Ford postanowił więc ułatwić życie posiadaczy najnowszego elektryka i przygotował funkcję Intelligent Range. Pod tą nazwa kryje się opcja, która na bieżąco będzie przeliczała pozostały zasięg auta, uwzględniając wszystkie czynniki.

System gromadzi dane z czujników samochodu, przekazując je następnie do chmury za pomocą wbudowanego modemu 4G LTE. Pozwoli to określić średnie zużycie energii na danych odcinkach, z uwzględnieniem prędkości, terenu oraz warunków pogodowych. Kierowca otrzyma więc realne dane o zasięgu jego auta. Technologia wykorzysta również informacje od innych użytkowników, dotyczące np., korków czy też robót drogowych, aby jeszcze lepiej przewidzieć zużycie energii podczas podróży.

Mustang Mach-E

W ten sposób posiadacze nowego Mustanga nie będą musieli obawiać się, że zabraknie im energii przed końcem podróży. Jeśli jednak zdarzy się taka sytuacja, to również nie jest to problemem. Ford obiecuje bowiem program Pomocy Drogowej. W ramach tego programu auto zostanie za darmo dostarczone do najbliższej ładowarki lub domu właściciela, w promieniu 56 km.

Mustang Mach-E do salonów trafi pod koniec roku. Na razie producent przyjmuje zapisy na ten model.

Mustang Mach-E

Źródło

You may also like...