Inteligentna lodówka Amazonu pomoże zamówić kończące się produkty

Amazon pracuje nad nowym sprzętem AGD. Jest to lodówka, która będzie samodzielnie monitorowała swą zawartość i pomoże użytkownikowi zamówić kończące się produkty.

Na pewno wielu z Was choć raz spotkało się z sytuacją, gdy zabieraliście się za przygotowywanie posiłku i okazało się, że brakuje jakiegoś składnika. Rodzina zjadła bowiem ser lub wypiła mleko, bez którego nie da się przygotować obiadu. Musicie więc udać się teraz do sklepu, by uzupełnić zapasy.

Taki problem może rozwiązać najnowsza lodówka Amazonu o roboczej nazwie Project Pulse. Będzie ona monitorowała swą zawartość i pomoże uzupełnić kończące się produkty. Realizacją tego projektu zajmuje się zespół odpowiedzialny za sklepy Amazon Go, a także zespoły Amazon Fresh oraz Lab126.

Z udostępnionych informacji wynika, że lodówka będzie monitorowała znajdujące się w niej przedmioty oraz śledziła nasze nawyki zakupowe. Jeśli zauważy, że brakuje w niej czegoś co często kupujemy, wówczas powiadomi nas o tym umożliwiając równocześnie zakup większej ilości danego produktu.

Urządzenie może również oferować sugestie dotyczące przepisów, które pozwolą wykorzystać produkt z kończącą się właśnie datą przydatności do spożycia. Sprzęt będzie też współpracował z Alexą, co znacznie ułatwi jego obsługę oraz pozwoli zintegrować z innymi urządzeniami domowymi.

Amazon nie będzie samodzielnie produkował nowej lodówki, gdyż nie posiada takich możliwości. Koncern szuka więc firmy która pomoże w realizacji Project Pulse.

Lodówka

Źródło

You may also like...