Inteligentna szczoteczka Oral-B iO10 zadba o nasze uzębienie

Oral-B zaprezentowało najnowszą inteligentną szczoteczkę do zębów Oral-B iO10. Urządzenie wyposażono w wiele nowinek technologicznych, które zadbają o nasze uzębienie.

Producenci akcesoriów do higieny jamy ustnej już kilka lat temu zaczęli wyposażać swe szczoteczki w inteligentne rozwiązania. Obecnie przeciętna szczoteczka nie jest już kawałkiem plastiku z włosiem, lecz komputerem wyposażonym w zaawansowane sensory.

Przykładem takie nowoczesnej szczoteczki jest Oral-B iO10, którą producent pokazał na CES 2022. To zaawansowany technologicznie gadżet, który pomaga użytkownikom lepiej monitorować i kontrolować stan zdrowia jamy ustnej. Wyposażono go bowiem w firmową technologię iOSense, którą wbudowano w ładowarkę.

Oral-B iO10

Ładowarka nie tylko posiada wbudowany timer pokazujący jak długo powinniśmy szczotkować zęby. W czasie rzeczywistym dostarcza również sugestii dotyczących czasu trwania mycia, nacisku na zęby oraz informuje jeśli pominęliśmy jakieś miejsce. Dzięki tym wskazówkom nie tylko dokładnie wyczyścimy uzębienie, ale też nie musimy się obawiać, że zbyt duży nacisk uszkodzi nasze dziąsła.

Oral-B iO10

Oral-B iO10 posiada aż siedem różnych programów czyszczenia, które pozwalają dostosować sprzęt do indywidualnych potrzeb. Natomiast firmowa aplikacja dostarcza raporty z każdego mycia, dzięki którym lepiej zadbamy o uzębienie. Sprzęt będzie dostępny na oficjalnej stronie producenta w cenie 300 dolarów. Na razie jest tam lista kolejkowa, do której można się zapisać. W ofercie pojawią się też tańsze warianty nowej szczoteczki, wycenione na około 100 dolarów. Pozbawiono je niektórych funkcji.

Szczoteczka to nie wszystko. Wspólnie z firmą Grin, Oral-B stworzyło urządzenie do zdalnego sprawdzenia zębów. Specjalny gadżet podpięty do smartfona pozwala wykonać zdjęcie uzębienia, które następnie wysyła do oceny przez dentystę.

Oral-B iO10

Źródło

You may also like...