Lodówki Samsunga i LG staną się jeszcze inteligentniejsze

Podczas targów CES 2020, zobaczymy nowe inteligentne lodówki firm Samsung i LG. Producenci wyposażą je w jeszcze więcej użytecznych rozwiązań.

Od paru lat inteligentny sprzęt zaczyna pojawiać się w naszych domach, ułatwiając codzienne życie. Nie są to jednak tylko termostaty, czy też klimatyzatory, ale też sporo urządzeń z kategorii sprzętu AGD. Wśród nich znajdziemy także lodówki, które zyskują coraz więcej możliwości.

Niegdyś lodówka miała jedynie przechowywać pożywienie. Dziś są to skomputeryzowane urządzenia z dostępem do internetu, które samodzielnie mogą uzupełnić zapasy jedzenia. Podczas targów CES 2020, będziemy mieli okazję zobaczyć nowe inteligentne lodówki firm Samsung oraz LG.

LG pokaże w Las Vegas dwa nowe modele z linii InstaView, które posiadają przezroczysty przedni panel. Użytkownik może dzięki temu łatwo zajrzeć do środka, bez potrzeby otwierania drzwi. Oszczędza w ten sposób energię, gdyż sprzęt nie musi zużywać więcej prądu w celu zrekompensowania napływu ciepłego powietrza.

inteligentne lodówki

Panel nie musi jednak pokazywać wnętrza lodówki. Można go zastąpić 22-calowym monitorem z dostępem do internetu oraz multimediów. Nowością w lodówkach LG będzie moduł Craft Ice. Jest to kostkarka do lodu, co samo w sobie nie jest nowością. Jest to jednak pierwsza lodówka produkująca lód w kształcie kuli, zamiast kostek. Sfery o średnicy nieco ponad 5 cm topią się wolniej niż kostki, a więc świetnie nadają się do chłodzenia drinków.

Okrągłe kostki lodu nowością w lodówkach LG

inteligentne lodówki

Kolejny model posiada drugą generację systemu LG InstaView ThinQ. To technologia, która śledzi dodawane lub wyjmowane pożywienie, informując użytkownika co w danej chwili się w niej znajduje. Sprzęt potrafi też zasugerować posiłek, który można przyrządzić z dostępnych składników, a także przypomni o ich uzupełnieniu. Oba modele wyposażono też w system przewidujący potencjalną awarię, który ostrzeże w przypadku nieprawidłowej pracy.

Na swym stoisku nowe lodówki pokaże też Samsung, a będą należały do rodziny Family Hub. Producent wyposaży je w nową wersję interfejsu sterującego dotykowym ekranem wbudowanym w obudowę. Możemy też przeglądać na nich internet, a także odtwarzać multimedia.

inteligentne lodówki

W lodówkach znajdują się także kamery ViewInside, śledzące to co do nich wkładany oraz sugerujące przepisy, pozwalające wykorzystać posiadane składniki. Kamery posiadają nową SI dla rozpoznawania obrazów, a także integrują się ze startupem handlującym żywnością, przejętym niedawno przez Samsunga.

inteligentne lodówki

Funkcja Smart Recipes dostarczająca przepisy, będzie teraz bardziej skupiała się na preferencjach użytkownika, uwzględniając jego dietę. Zapewni też całotygodniowy plan posiłków wraz z listą zakupów. Z kolei wirtualny biuletyn Family Board, umożliwia teraz odtwarzanie plików wideo, a także muzyki oraz zdjęć. Dodatkowo możemy je przesyłać na smartfona.

Jest też funkcja SmartView, umożliwiająca odtwarzanie treści z telewizorów i smartfonów tego producenta. Natomiast widget SmartThings Video, na wbudowanym w lodówkę ekranie wyświetli nam podgląd z domowych kamer monitoringu. Pozwoli też sterować inteligentnym oświetleniem, termostatem, zamkami oraz innymi urządzeniami.

Źródło

You may also like...