Inteligentne okulary Boscha do codziennego noszenia

Bosch zaprezentował nowe inteligentne okulary z systemem Light Drive. Dzięki temu świetnie nadają się do codziennego noszenia, dostarczając wielu użytecznych funkcji.

Wprowadzone na rynek kilka lat temu Google Glass, zapoczątkowało modę na inteligentne okulary. Wprawdzie gadżet nie przypadł do gustu konsumentom, to świetnie sprawdził się w poważniejszych zastosowaniach. Szybko okazało się, że doskonale nadaje się do szkolenia lekarzy, sprawdza się w pracy strażaków oraz w innych zawodach.

Tego typu okulary, niespecjalnie nadają się jednak do codziennego noszenia. Zastosowana w nich elektronika i wyświetlacze zwiększają masę i czynią je mało poręcznymi. Inżynierom niemieckiej firmy Bosch udało się zlikwidować te niedogodności, dzięki systemowi Light Live. Firma twierdzi, że dzięki wysiłkom konstruktorów jest to najlżejszy system na rynku, który waży poniżej 10 gramów. Cała elektronika ma także mniejszą grubość, a tym samym nie obniża komfortu użytkowania.

inteligentne okulary

Nowe okulary dostarczają użytkownikowi wysokiej jakości obraz o dużej jasności, czytelny nawet w pełnym słońcu. Specjalny system luster, optycznych elementów zapewnia całkowitą przejrzystość soczewek i sprawia, że sprzęt nie różni się z wyglądu od zwykłych okularów.

inteligentne okulary

Nie ma tu bowiem wyraźnie widocznych wyświetlaczy, czy też zintegrowanych kamer. Co ważne, urządzenie może także współpracować z soczewkami korekcyjnymi, a więc mogą z niego korzystać osoby z wadą wzroku.

inteligentne okulary

Jak działają inteligentne okulary, będziemy mogli zobaczyć już podczas targów CES 2020, na których odbędzie się ich prezentacja. Niestety na komercyjną wersję urządzenia musimy poczekać do przyszłego roku.

Źródło

You may also like...