Inteligentne żarówki Philips Hue zastąpią nam budzik

Nowa funkcja urządzeń z rodziny Google Home przyda się szczególnie posiadaczom żarówek Philips Hue. Dzięki niej można zmienić je w budzik, umożliwiający bardzo łagodne przebudzenie.

Budzik to bez wątpienia jeden z najbardziej znienawidzonych elementów wyposażenia naszej sypialni. Aktywuje się w najmniej odpowiednim momencie, a jego przenikliwy dźwięk brutalnie wyrywa z głębokiego snu. Takie nagłe przebudzenie nie jest jednak zdrowe dla naszego organizmu. Dlatego projektowane są technologie, które zrobią to w najbardziej właściwym momencie.

Do rannego przebudzenia nie musi też służyć typowy budzik, gdyż w tej roli równie dobrze spisze się inteligentna żarówka Philips Hue. Posiadacze głośników Google Home otrzymali właśnie nową funkcję o nazwie Gentle Sleep & Wake, która pozwala wykorzystać ją w tym charakterze. Dzięki niej, o wybranej przez użytkownika porze, żarówka zacznie symulować wschód słońca, budząc nas w naturalny sposób.

Funkcja Gentle Sleep & Wake nie budzi nas nagle, lecz daje na przebudzenie około 30 minut. Gdy ustawimy już określoną godzinę, odpowiednio wcześniej żarówka włączy się, a następnie będzie stopniowo zwiększała swą jasność. Sterowanie funkcją odbywa się przy pomocy komend głosowy, ale również zdalnie, za pomocą domowej sieci bezprzewodowej.

Philips Hue

Źródło: Blog.google

You may also like...