4 na 5 iPhone’ów korzysta już z systemu iOS 12

Apple pochwaliło się statystykami adopcji systemu iOS 12. Z raportu wynika, że nowa wersja platformy jest już zainstalowana na 80 procentach wszystkich jej urządzeń przenośnych.

System iOS 12 nie miał najlepszego startu. Sporo błędów, które na początku trapiły tę aktualizację zniechęcało użytkowników do jej instalowania na swym sprzęcie. Przez dłuższy, czas adopcja tej wersji utrzymywała się więc na poziomie sporo poniżej 50 procent wszystkich urządzeń.

Na szczęście inżynierom amerykańskiego koncernu udało się przezwyciężyć wszystkie trudności. Dzięki temu system jest teraz bardzo chętnie wykorzystywany przez użytkowników. Producent właśnie poinformował, że aktualizacja znajduje się obecnie na 80 procent wszystkich urządzeń. Co więcej, zainstalowano ją również na 83% urządzeń, które do sprzedaży trafiły w ciągu czterech ostatnich lat.

A już wkrótce możemy spodziewać się premiery iOS 13, czyli kolejnej wersji systemu mobilnego. Jego prezentacja odbędzie się podczas konferencji WWDC 2019 zaplanowanej na lato. Na razie nie wiemy jakie nowe funkcje przyniesie nam nadchodzący system. Możemy być jednak pewni, że Apple z pewnością wymyśli coś by usprawnić działanie smartfonów.

iOS 12

Źródło: Macrumors.com

You may also like...