iOS 9 również dla starszych produktów?

Apple znane jest z tego, że na kilkuletnich urządzeniach nie da się już zainstalować najnowszych wersji systemu iOS. Jest to spora niedogodność dla ich właścicieli, ale być może wkrótce firma zmieni swe podejście i będą oni również mogli korzystać z najnowszego oprogramowania.

Nie da się zaprzeczyć, że po kilku latach Apple porzuca swe produkty mobilne i na starszych modelach nie da się już zainstalować najnowszych wersji systemu iOS. To duży problem dla wielu milionów ich posiadaczy, którzy zostają na lodzie z praktycznie bezużytecznym sprzętem, gdyż wszystkie nowe aplikacje wymagają też nowych wersji iOS.

Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, Apple chce wreszcie zmienić tę mało użyteczną dla klientów strategię i przygotowuje podstawową wersję systemu iOS 9, która przeznaczona jest dla urządzeń z procesorem A5. Jest to układ stworzony przez Samsunga został wprowadzony w marcu 2011 roku, a pierwszymi urządzeniami które go otrzymały, był iPad 2 oraz iPhone 4S. Specjalna wersja iOS 9 zostanie pozbawiona części funkcji znajdującej się w standardzie, ale dzięki temu będzie ją można zainstalować na starszych modelach smartfonów i tabletów.

Informacja nie została oficjalnie potwierdzona, ale jeśli jest prawdziwa, na pewno dowiemy się tego podczas konferencji WWDC, która odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Źródło: 9to5mac.com

You may also like...