Grafika potwierdza obecność LiDARu w iPhonie 12 Pro

Apple szykuje dla kolejnej generacji smartfonów wiele nowości. Jedną z nich może być LiDAR, którego dostanie iPhone 12 Pro oraz Pro Max, potwierdzony przez najnowszą grafikę.

Smartfony Apple robią całkiem niezłe zdjęcia, jednakże pod względem technologicznym ich aparaty znajdowały się nieco w tyle za produktami rywali. Amerykański koncern chce to jednak zmienić i dla kolejnej generacji iPhone’a, przygotowuje nowe wyposażenie, które znacznie rozszerzy możliwości jego aparatu.

Już od pewnego czasu mówiło się, że iPhone 12 Pro może otrzymać LiDAR będący odpowiednikiem sensora 3D ToF. Jest to technologia wykorzystująca pomiar czasu jaki generowana wiązka światła potrzebuje na powrót do sensora po odbiciu się od obiektu. Powstaje więc trójwymiarowa mapa tego co widzi obiektyw aparatu. Technologia na tle innych rozwiązań wyróżnia się przede wszystkim szybkością działania, dzięki czemu można ją stosować do śledzenia ruchu obiektów.

Wygląda jednak na to, że w tym roku producentowi uda się wreszcie zrealizować plan i wyposażyć swój smartfon w LiDAR. Wskazuje na to najnowsza grafika opublikowana w sieci. Widzimy na nim niej główny aparat nadchodzącego smartfona, w którym znajdują się dodatkowe soczewki sugerujące obecność nowego wyposażenia.

Tego typu wyposażenie może mieć wiele zastosowań, ale najbardziej przyda się do usprawnienia działania systemu ARKit. LiDAR rozszerzyłby bowiem funkcjonalność aplikacji wykorzystujących technologię rzeczywistości rozszerzonej. Naturalnie powyższa informacja nie jest jeszcze oficjalna, więc musimy poczekać aż producent udostępni nam więcej informacji na ten temat.

iPhone 12 Pro

Źródło

You may also like...