iPhone 14 po raz pierwszy z autofokusem w kamerze do selfie

Nadchodzący iPhone 14 dostanie zupełnie nową kamerę do selfie od LG Innotek. Zaoferuje autofokus, a może również stabilizację obrazu, ale będzie znacznie droższa od obecnej.

Wśród producentów smartfonów trwa obecnie wyścig o to, który sprzęt zaoferuje aparaty lepsze od rywali. Apple rzecz jasna również bierze w nim udział starając się, by jego smartfony mogły na tym polu nawiązać równorzędną walkę z konkurencją. W nadchodzącym modelu iPhone 14 możemy więc oczekiwać sporych zmian w tej materii.

Według doniesień serwisu ET News, smartfon otrzyma zupełnie nowy zintegrowany moduł kamery do selfie pochodzący od LG Innotek. Według początkowych założeń nowe kamery miały zadebiutować dopiero w iPhonie 15. Firma chciała wyposażyć tegoroczny smartfon w tanią kamerę do selfie, ale okazało się, że pojawiły się problemy z jakością sprzętu od wybranego dostawcy. Koncern nie miał więc wyjścia i musiał zdecydować się na rozwiązanie dostarczone przez LG Innotek.

Nowa kamera do selfie zaoferuje dużo lepszą jakość zdjęć, porównywalną z tylnymi aparatami. A oprócz tego po raz pierwszy będzie dysponować autofokusem, co niewątpliwie podniesie jakość wykonywanych selfie. Problemem może być jednak cena, gdyż nowy moduł jest trzykrotnie droższy w porównaniu do wcześniej zakontraktowanej kamery. Może to wpłynąć na cenę nowego smartfona, choć biorąc pod uwagę obecną sytuację rynkową i tak będzie ona wyższa niż obecnego modelu.

Pamiętajmy, że w tym roku Apple zamierza wprowadzić spore zmiany we wzornictwie swego sprzętu, dotyczące kwestii notcha. W tym roku jeszcze nie zniknie on całkowicie, zastąpiony dziurami w wyświetlaczu. Dopiero w przyszłym roku możemy spodziewać się kamer ukrytych pod ekranem.

iPhone 14

Źródło

You may also like...