iPhone 15 Pro nie będzie używał karty SIM; producent zastąpi ją eSIM

Najnowsze doniesienia sugerują, że iPhone 15 Pro nie będzie już miał slotu na kartę SIM. Producent chce definitywnie przenieść się na eSIM, z którego korzysta od kilku lat.

Po zakupie nowego smartfona pierwszą czynnością, którą musimy wykonać, jest włożenie do niego naszej karty SIM. Być może w niedalekiej przyszłości nie będzie to już konieczne, przynajmniej w przypadku modelu iPhone 15 Pro.

Według jednej z brazylijskich stron, Apple planuje w nadchodzących latach całkowicie pozbyć się slotu na kartę SIM ze swych smartfonów. Firma nie chce jednak szokować swych klientów tak nagłą zmianą, dlatego planuje wprowadzić ją dopiero w 2023 roku. Ponadto slot na kartę zniknie początkowo jedynie z modeli iPhone 15 Pro oraz Pro Max. Zamiast tego oba smartfony będą wykorzystywały eSIM, obsługując po dwie takie karty. Oznacza to, że będzie można korzystać na nich z dwóch numerów.

Rzecz jasna na razie są to jedynie niepotwierdzone doniesienia i nie mamy pewności, że Apple faktycznie zdecyduje się na taki krok. Nie byłoby to jednak takie trudne, gdyż firma już od kilku lat oferuje w swych smartfonach eSIM.

Takie wyposażenie posiada m.in., model iPhone XS, dostępny na polskim rynku cenie poniżej 2 tys. zł, a także XS Max. Umożliwiają one korzystanie z dwóch różnych sieci.

iPhone 15 Pro

Źródło

You may also like...