iPhone 5 naruszył osiem patentów

Batalia sądowa pomiędzy Samsungiem i Apple zdaje się nie mieć końca i obie strony nadal strzelają do siebie z ciężkiej artylerii, stawiając sobie wzajemne zarzuty o naruszenie patentów. Przedmiotem sporu jest iPhone 5.

Jeszcze przed premierą iPhone’a 5, Samsung zapowiedział, że złoży pozew dotyczący technologii LTE. Koreański koncern istotnie pozwał Apple o naruszenie patentów. Jednak nieco innych niż pierwotnie zakładano, zarzucając mu nielegalne wykorzystanie aż ośmiu patentów, które nie mają jednak nic wspólnego z szybką łącznością.

Sześć patentów związanych jest z funkcjonalnością. Natomiast dwa kolejne dotyczą standardu UMTS 3G. Pozew nie powinien być dla Apple żadnym zaskoczeniem. Samsung twierdzi, że informował amerykański koncern o swych planach już 18 września. Tydzień po prezentacji smartfona i jeszcze przed jego wprowadzeniem na rynek.

W pozwie możemy przeczytać, że iPhone 5 wykorzystuje te same sporne elementy, które są używane w poprzednich generacjach tego telefonu.

Nie musicie się jednak obawiać zakazu sprzedaży nowego produktu. Apple ma bowiem dużo czasu by udzielić odpowiedzi na zarzuty Samsunga. Faza zbadania wniosku pod kątem jego zasadności, musi się zakończyć do 8 lipca 2013 roku. Potem do 30 sierpnia 2013 muszą się tym zająć eksperci, więc do tego czasu iPhone 5 będzie bez przeszkód oferowany w sklepach. Chyba, że Samsung będzie się domagał przedwstępnego zakazu sprzedaży.

iPhone 5

Źródło: Slashgear.com

You may also like...