iPhone 5 słaby w robieniu zdjęć

Apple znane jest z tego, że każdy kolejny iPhone wprowadzany na rynek, jest totalnym bublem. Firma nie zawiodła nas i tym razem, ponieważ iPhone 5 wykonuje nieprawidłowe zdjęcia.

Chodzi o to, że fotografie wykonane kamerą iPhone’a 5, są zabarwione na fioletowo, co pokazuje poniższe porównanie fotek wykonanych nowym modelem telefonu oraz jego poprzednikiem. Takie przesterowanie barw zdarza się podczas robienia zdjęć jasnych obiektów, jak słońce czy lampa.

Apple oczywiście odmawia zabrania oficjalnego stanowiska w tej sprawie, lecz jeden z użytkowników smartfona, po zgłoszeniu problemu, otrzymał bardzo ciekawą odpowiedź od wsparcia technicznego. W zasadzie można się było tego spodziewać, ale koncern twierdzi, że to co inni nazywają konstrukcyjną wadą aparatu, dla Apple jest całkowicie normalnym zachowaniem. Może być zlikwidowane, po prostu poprzez odsunięcie kamery od jasnych źródeł światła.

Dobrze, że nikt nie usiłował wmówić użytkownikowi, że źle trzyma swój iPhone 5, bo jak pamiętamy Steve Jobs w ten sposób usiłował zatuszować konstrukcyjną wadę poprzedniego iPhone’a.

Oczywiście po przeczytaniu takiej rady, można jedynie odnieść wrażenie, że Apple ma konsumenta za idiotę. Choć sprzedało mu bubel, to spuszcza go na drzewo, zamiast udzielić profesjonalnej pomocy. I nie, to nie jest normalne zachowanie kamery, szczególnie że iPhone 4S nie miał takiej wady.

Istnieje kilka teorii wyjaśniających powód pojawiania się purpurowej poświaty. Niektórzy twierdzą, że winę za to ponosi szafirowe szkło pokrywające obiektyw kamery, ale nie wszyscy wierzą w takie wyjaśnienie. Inni uważają, że może to być chromatyczna aberracja, czyli optyczne zniekształcenie pojawiające się gdy obiektyw nie jest w stanie uchwycić wszystkich kolorów. Jednak chyba najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest defekt sensora kamery, lub obiektywu.

iPhone 5

Źródło: Techspot.com

You may also like...