iPhone z modemem 5G Apple zadebiutuje dopiero w 2023 roku

Wygląda na to, że iPhone z modemem 5G od Apple pojawi się później niż sądziliśmy. Najnowsze doniesienia sugerują, że jego debiut odbędzie się dopiero w 2023 roku.

Od jakiegoś czasu słyszymy doniesienia, sugerujące iż Apple zamierza wyposażyć rodzinę iPhone we własny modem 5G. Na taki sprzęt przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, gdyż według najnowszych doniesień, może on zadebiutować najwcześniej w 2023 roku.

Tak sugeruje wypowiedź dyrektora finansowego Qualcommu podczas dnia dla inwestorów. Powiedział on, że oczekuje iż w 2023 roku jego firma dostarczy Apple jedynie 20 procent modemów 5G do nowych smartfonów. Wcześniejsze doniesienia sugerowały natomiast, że 2022 rok ma być ostatnim, w którym Qualcomm będzie głównym dostawcą modemów 5G dla sprzętu amerykańskiej firmy.

Może to sugerować, że 80 procent modemów 5G będzie pochodziło z innego źródła. Nie możemy więc wyluczyć, że będą to komponenty opracowane przez samego producenta. Na razie są to jedynie spekulacje. Biorąc jednak pod uwagę to, jak bardzo amerykański koncern chce wykorzystywać własne komponenty, możliwe że to tego czasu uda mu się opracować modem 5G. Dzięki temu producent uzyska jeszcze lepszą kontrolę nad produkowanym sprzętem, a także nad zarządzaniem bezprzewodową łącznością.

Naturalnie nie możemy też wykluczyć, że firma po prostu zmieni dostawcę modemów z Qualcommu na sprzęt innej firmy. Nie byłby to pierwszy raz, gdyż w przeszłości koncern używał komponentów pochodzących zarówno od Qualcommu, jak i Intela.

iPhone

Źródło

You may also like...