iPhone 6s tylko z 1 GB RAM

Wygląda na to, że znowu spróbuje oszczędzić na nowym modelu iPhone’a i zamiast obiecanych 2 GB pamięci RAM, zainstaluje w nim tylko 1 GB. Tak bowiem wynika z bazy danych Geekbencha 3.

iPhone’y jak zwykle są sprzętem, który pod względem technologicznym pozostaje daleko za konkurencją. Rywale zaczynają już instalować w swych produktach wyświetlacze Quad HD, a tymczasem iPhone 6, którego możecie kupić już od 2600 zł nadal nie ma ekranu Full HD (posiada go dopiero iPhone 6 Plus). Podobnie jest z pamięcią i mimo że u konkurencji standardem jest już 3 GB RAM, a zaczynają się pojawiać modele wyposażone w 4 GB, to Apple wciąż instaluje w swych smartfonach 1 GB RAM.

Miało się to zmienić wraz z iPhonem 6s, który jak twierdziły różne źródła, miał posiadać 2 GB RAM. Wygląda jednak na to, że nie posiada. Japoński blog Rbmen zamieścił screenshot z benchmarka Geekbench 3, który wyraźnie pokazuje, że iPhone 6s ma na wyposażeniu tylko 1 GB RAM.

Oczywiście screen nie musi być prawdziwy, ale jeśli mówi prawdę, będzie to spore rozczarowanie dla fanów marki Apple. Analitycy rynkowi już wcześniej spekulowali, że iPhone 6s będzie sprzedawał się słabo, gdyż nie wprowadza zbyt wielu innowacji, a brak obiecanej pamięci RAM, może jeszcze bardziej zredukować zainteresowanie tym produktem.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...