iPhone 7 vs Leica M9-P: test jakości zdjęć

Wielu uważa, że iPhone 7 robi znakomitej jakości zdjęcia. Ale jak w budowany w niego aparat wypada na tle profesjonalnej lustrzanki? Tego postanowił dowiedzieć się japoński fotograf Shin Noguchi.

Mnóstwo osób już dawno zrezygnowało z używania tradycyjnych aparatów fotograficznych i do robienia zdjęć używa smartfonów. Jest to wygodniejsze rozwiązanie, szczególnie że znajdujące się w nich aparaty stają się coraz lepsze.Ostatnio jednym z najbardziej chwalonych jest aparat znajdujący się w iPhonie 7. Japoński fotograf Shin Noguchi postanowił więc sprawdzić jak wypada on w porównaniu z profesjonalnym sprzętem Leica M9-P, stworzonym przez niemiecką firmę z wieloletnim doświadczeniem na tym polu.

Jedno z testowych zdjęć znajduje się poniżej i jak widać, iPhone 7 w tym porównaniu wypada średnio. Fotografia wykonana smartonem znajduje się po lewej, natomiast po prawej jest zdjęcie zrobione Leicą. Oczywiście różnica jest od razu zauważalna i widać, że Leica lepiej radzi sobie z nasyceniem kolorów oraz liczbą detali widoczną na zdjęciu. Krople deszczu są wyraźniejsze i nie zlewają się tak jak w przypadku smartfona.

Oczywiście w tym porównaniu nie można pominąć ceny, bo Leica M9-P jest aparatem kosztującym ponad 10-krotnie więcej od iPhone’a 7 (za ten sprzęt trzeba zapłacić 9000 dolarów), więc to zrozumiałe, gdyż ma zdecydowanie lepszy sensor oraz optykę. Znacznie ciekawsze byłoby więc porównanie smartfona z przeciętnym kompaktem.

Na tej stronie możecie porównać sobie także kilka innych zdjęć wykonywanych tymi sprzętami.

Źródło: Petapixel.com

You may also like...