iPhone 8 dostanie stalową obudowę?

Najnowsze wieści z Tajwanu sugerują, że Apple może porzucić aluminium stosowane w poprzednich modelach smartfonów. Wiele wskazuje bowiem na to, że iPhone 8 może otrzymać obudowę ze stali nierdzewnej.

Apple w przeszłości eksperymentowało z kilkoma rodzajami materiałów z bardzo różnym skutkiem. Stosowało m.in., szkło w iPhonie 4, co okazało się wielkim błędem, gdyż było ono bardzo kruche i często pękało. Potem przestawiło się na aluminium w modelu iPhone 6, które początkowo przysporzyło mnóstwo problemów, gdyż cienki materiał powodował, że obudowy telefonów wyginały się.Wkrótce czeka nas kolejna rewolucja, gdyż jak donosi DigiTimes, Apple chce się przestawić na stal nierdzewną i zastosować ten materiał w iPhonie 8. Tajwańskie źródła twierdzą bowiem, że amerykański koncern zrezygnował z usług dotychczasowego dostawcy obudów jakim jest Foxconn i podpisał umowę z firmą Jabil, która dostarczy je w wersji ze stali szlachetnej.

Dodam, że stal była już wcześniej stosowana przez Apple i pojawiła się w modelach iPhone 4 oraz 4s, jako ramka. Teraz jednak zastosowana zostanie zupełnie inna metoda produkcji komponentów, które mają być kute na specjalnych prasach. Dzięki temu zwiększona zostanie strukturalna wytrzymałość takiej obudowy, a w niektórych przypadkach pozwoli to na większą swobodę w procesie projektowania.Informacja nie jest oczywiście oficjalna, ale już wcześniej pojawiały się informacje sugerujące, że Apple porzuci aluminium i powróci do szkła. Stal byłaby jednak znacznie lepszym pomysłem.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...