iPhone nie dostanie funkcji darmowych rozmów

iPhone nie dostanie funkcji Walkie-Talkie znanej z Apple Watch. Amerykański koncern na razie odłożył ten pomysł na półkę i nie zamierza go realizować w najbliższej przyszłości.

Parę miesięcy temu, w ramach rozszerzania funkcjonalności Apple Watch, producent wzbogacił zegarek o funkcję Walkie-Talkie. Jest to opcja działająca na zasadzie krótkofalówki, umożliwiająca prowadzenie rozmów bez pośrednictwa sieci komórkowej.

Koncern dość szybko musiał jednak wyłączyć wspomnianą funkcję, gdyż okazało się, że nie zapewnia należytego poziomu prywatności. Krótko mówiąc odkryto lukę umożliwiającą podsłuchanie prowadzonej konwersacji. Na szczęście inżynierowie firmy z Cupertino poradzili sobie z problemem i zlikwidowali buga.

Według pierwotnych planów Apple Watch nie był jedynym sprzętem, który miał oferować funkcję Walkie-Talkie. Apple chciało by otrzymał ją również iPhone i pracowało wspólnie z Intelem nad przeniesieniem jej na smartfona. Najnowsze wieści mówią jednak, że odłożono ten plan na półkę. Oficjalnego powodu decyzji nie podano, ale możliwe że miało z tym coś wspólnego odejście z projektu Rubéna Caballero, który nim zarządzał.

Wersja Walkie-Talkie projektowana dla smartfona różniła się jednak nieco od tego co oferuje Apple Watch. Do komunikacji posłużyłaby częstotliwość radiowa 900 Hz, a więc rozmowy byłyby w pełni darmowe. Choć oczywiście działoby to tylko na określoną, dość ograniczoną odległość.

Nie wiemy na razie czy Apple całkowicie zrezygnowało z planu wprowadzenia tej funkcji do użytku, czy też za jakiś czas powróci do niej. W tym roku nie powinniśmy jednak na nią czekać.

iPhone

Źródło

You may also like...