iPhone bez przycisku Home dopiero od 2017 roku

Bloomberg powołując się na źródła zbliżone do koncernu Apple twierdzi, że przyszłoroczny model iPhone’a zostanie na dobre pozbawiony przycisku Home. Cały front smartfona pokrywać ma bowiem jedna tafla szkła.

Od jakiegoś czasu mówi się, że Apple zamierza zrezygnować z instalowania przycisku Home w iPhone’ach. Tej zmiany nie powinniśmy jednak oczekiwać w tym roku, jednak przyszłoroczna wersja to co innego.Dziennikarze Bloomberga powołując się na japońskie źródła twierdzą, że w przyszłym roku iPhone doczeka się wielu zmian, a jedna z nich skupi się na wyświetlaczu. Ponoć Apple chce stworzyć urządzenie, którego przedni panel będzie jedną taflą szkła, której nie będą zaburzać żadne przyciski. Przycisk Home uniemożliwiałby realizację tego planu, więc firma chce się go pozbyć. Mówi się, żę chiński koncern Foxconn zajmujący się produkcją iPhone’ów, eksperymentuje ze szklaną obudową już od roku.

Nie wiadomo dokładnie w jaki sposób zostanie to zrealizowane, lecz prawdopodobnie Apple zechce w taki czy inny sposób zintegrować funkcjonalność przycisku z wyświetlaczem, albo stworzy przycisk pojemnościowy, który wystarczy dotknąć.

Na więcej szczegółów wyjaśniających tę kwestię będziemy musieli poczekać jeszcze co najmniej kilka miesięcy.

Źródło: Bloomberg.comYou may also like...