Apple odsyła na emeryturę topowy wariant modelu iPhone SE

Apple oficjalnie zrezygnowało z modelu iPhone SE w wersji 256 GB. Teraz smartfon będzie dostępny tylko w wersji z 64 GB oraz 128 GB pamięci użytkowej.

Apple jako jeden z niewielu producentów smartfonów, nie wyposaża swych urządzeń w czytniki kart microSD. Użytkownicy nie mogą więc rozszerzyć pamięci flash i muszą korzystać tylko z tego co zaoferuje im producent. Dlatego bardzo chętnie kupują warianty sprzętu wyposażone w większą pamięć wewnętrzną, mogącą pomieścić więcej aplikacji oraz zdjęć.

Czasem jednak producent podejmuje niezrozumiałe dla klientów decyzje, wycofując z oferty smartfony z dużą pamięcią. Tak właśnie uczynił z topowym wariantem budżetowego modelu iPhone SE, rezygnując z wariantu wyposażonego w 256 GB pamięci. Od teraz sprzęt dostępny jest w wersji 64 GB za 1984 zł oraz 128 GB za 2345 zł. Wariantu 256 GB kosztującego w polskich sklepach 2745 zł, już wkrótce nie kupimy.

Nie wiadomo dlaczego amerykański koncern podjął taką decyzję. Być może topowy wariant iPhone SE sprzedawał się na tyle słabo, że uznano iż nie ma sensu go dłużej oferować. Nie można jednak wykluczyć, że wpływ na decyzję miał trwający wciąż niedobór chipów, z którym masa firm z różnych gałęzi przemysłu boryka się już od wielu miesięcy.

Smartfona w tej wersji można jeszcze dostać w niektórych sklepach, ale skoro producent wycofał go z oferty, to będzie dostępny jedynie do wyczerpania zapasów. Na polskim rynku wspomniany model dostaniecie w tych sklepach.

iPhone SE

Źródło

You may also like...