iPhone X ma problemy z niską temperaturą

Używanie modelu iPhone X podczas zimy może być problematyczne. Telefon przestaje bowiem reagować przy niskiej temperaturze. Apple już szykuje poprawkę.

Kupując telefon za 5 tys. zł mamy prawo oczekiwać, że będzie działać bez żadnych problemów i nie sprawi nam zawodu. Tymczasem okazało się, że smartfon dostępny w polskich sklepach jest nie tylko bardzo kruchy, ale też nie lubi zimna.

Kilka dni temu pisałem, że iPhone X został uznamy za jeden z najbardziej pękających telefonów na rynku. Wyposażono go bowiem w szklaną obudowę, która jest wprawdzie odporna na uderzenia, ale nie jest niezniszczalna. Teraz doszedł kolejny problem w postaci problemów z niską temperaturą, w której sprzęt przestaje reagować na dotyk.

Użytkownicy twierdzą, że wystarczy tylko kilka sekund w temperaturze około 0 stopni Celsjusza, by smartfon się zawiesił i przestał reagować na dotyk. Co ciekawe po ogrzaniu, wraca on do pełnej sprawności, co może oznaczać, że prawdopodobnie nie jest to wpływ temperatury na elektronikę, lecz oprogramowania.

Użytkownicy mają kilka teorii na temat przyczyn dziwnego zachowania się telefonu. Apple zapewniło natomiast, że zbada tę sprawę i przygotuje aktualizację, która powinna rozwiązać problem.

iPhone X

Źródło: Reddit.com

You may also like...