Apple obniża cenę modelu iPhone XR. Wznawia też produkcję iPhone’a X

Sprzedaż najnowszych smartfonów Apple nie idzie najlepiej. W Japonii firma obniży więc cenę modelu iPhone XR, a prócz tego planuje wznowienie produkcji iPhone’a X.

Obecna sytuacja Apple na rynku smartfonów nie wygląda najlepiej. Najnowsze modele wzbudzają bowiem dużo mniejsze zainteresowanie od oczekiwanego. Niedawno informowałem o odwołaniu planu zwiększenia produkcji nowych urządzeń. Szczególnie budżetowego modelu iPhone XR, który wydaje się być prawdziwą kulą u nogi. Dlatego według dziennikarzy, jego zaplanowana produkcja pozostanie na dotychczasowym poziomie.

Szczególnie źle sytuacja wygląda w Japonii, będącej obecnie jednym z największych odbiorców smartfonów amerykańskiej firmy. Według dziennikarzy The Wall Street Journal, wciąż sprzedają się tam lepiej starsze modele iPhone 8 oraz 8 Plus niż najnowsze. Dlatego Apple zamierza obniżyć cenę budżetowego XR, by zwiększyć w ten sposób zainteresowanie swym produktem. Sprzęt będzie oferowany w różnego rodzaju promocjach oraz z rabatami.

Co ciekawe, firma z Cupertino planuje również wznowić produkcję iPhone’a X, będącego jej pierwszym smartfonem z ekranem OLED. Powód tej decyzji również związany jest ze słabszym zainteresowaniem nowymi modelami. Apple po prostu zamówiło u Samsunga określoną ilość wyświetlaczy OLED i musi w jakiś sposób je wykorzystać. A skoro nie jest w stanie tego zrobić w nowych smartfonach, to zdecydowało, że zainstaluje je w urządzeniu poprzedniej generacji. iPhone X cieszył się dość dużym zainteresowaniem, dlatego producent postanowił wznowić jego produkcję i zamierza ponownie wprowadzić na niektóre rynki.

iPhone XR

Źródło: WSJ.com

You may also like...