iPhone XR otrzymał wolniejszy modem LTE

Aby iPhone XR mógł być tańszy, Apple musiało pójść na pewne ustępstwa. Jednym jest brak funkcji 3D Touch, zaś drugim wolniejszy modem LTE.

Apple przyzwyczaiło nas, że jej smartfony są zasadniczo drogie, więc zapowiedź tańszego modelu jakim jest iPhone XR, wzbudziła duże zainteresowanie wielu konsumentów. Nowy smartfon kosztować będzie 750 dolarów, więc znacznie poniżej ceny dotychczasowych modeli amerykańskiego koncernu, co z pewnością podniesie jego atrakcyjność.

Aby jednak zapewnić taką cenę, producent musiał pójść na pewne ustępstwa w zakresie wyposażenia. Pierwszym z nich jest brak funkcji 3D Touch znanej z poprzednich modeli, ale o tym już wiemy. Natomiast drugim ustępstwem jest wolniejszy modem LTE. Oczywiście nie musicie się obawiać, że nowy smartfon będzie długo pobierał aplikacje lub filmy kupowane w cyfrowym sklepie. To ten sam modem, który znajduje się w zeszłorocznym iPhonie X, wspierający technologię LTE Advanced. Jednakże iPhone XS oraz XS Max używają gigabitowego modemu LTE ze wsparciem dla 4×4 MIMO, a więc szybszego i bardziej zaawansowanego.

Informację o obecności starszego modemu ujawniła witryna Motley Fool, która dotarła do oświadczenia Hocka Tana, dyrektora firmy Broadcom, długoletniego dostawcy Apple. Yan żalił się, że stracił mnóstwo pieniędzy przez decyzję amerykańskiej firmy, która zamiast modemu nowej generacji postanowiła użyć starszy model o słabszych osiągach.

Zastosowanie starszego modemu, dla posiadaczy nowego smartfona nie powinno być mocno odczuwalne. A dzięki temu będą mogli kupić nowego iPhone’a w znacznie bardziej atrakcyjnej cenie.

iPhone XR

Źródło: Fool.com

You may also like...