Irytująca funkcja w Galaxy Note 7 namawia do zwrotu

Samsung przygotował aktualizację oprogramowania dla Galaxy Note 7, która będzie namawiać użytkowników do zwrotu wadliwego sprzętu. Jest to specjalna wiadomość, pojawiająca się podczas jego użytkowania w wyskakującym okienku.

Samsung nie dawno pochwalił się światu, że niemal 85% sprzedanych Galaxy Note 7 zostało już zwrócone do sklepów. Oznacza to jednak, że prawie pół miliona niebezpiecznych urządzeń wciąż znajduje się w rękach klientów, którzy nie zamierzają ich zwrócić.Podejmowane są więc różne działania, które mają ich do tego zachęcić. W Nowej Zelandii operatorzy solidarnie ogłosili, że od 18 listopada odłączą Galaxy Note 7 od swych sieci i wówczas nie będzie go można używać. Tymczasem Samsung opracował inną metodę, która pozwoli osiągnąć ten sam cel.

W ramach aktualizacji oprogramowania, zostało dodane wyskakujące okienko z informacją o konieczności zwrotu Galaxy Note 7 do sklepu. Będzie się ono pojawiać za każdym razem, gdyż użytkownik włączy telefon, zrestartuje go, będzie ładował baterię lub obracał ekran, by oglądać np. filmy.

Samsung liczy na to, że takie irytujące okienko nakłoni użytkowników smartfona do pozbycia się niebezpiecznego sprzętu.

Źródło: Engadget.com

You may also like...