IzzyBike polski rower z napędem na dwa koła

Ze względu na wysokie ceny benzyny rower coraz częściej służy nam by dojechać do szkoły lub pracy. Problemem może być jednak jego przechowywanie lub przewożenie, ale takich kłopotów nie będą mieć nabywcy jednośladu o nazwie IzzyBike.

IzzyBike to projekt polskiego wynalazcy Marka Jurka (nie mylić z konserwatywnym politykiem), który skonstruował jednoślad inny niż wszystkie. I to w dosłownym tego słowa znaczeniu, ponieważ jego prototyp nie tylko jest znacznie krótszy od typowego roweru, lecz także nie ma łańcucha, a mimo to posiada napęd na oba koła.

Kwestię napędu rozwiązano tu w bardzo ciekawy sposób, gdyż piasta z pedałami znajduje się w przednim kole, które połączone jest z tylnym niewielkim gumowym kółkiem, stanowiącym jednocześnie przeniesienie napędu na drugie koło.

Rower posiada trzy biegi, a jak zapewnia twórca, taka konstrukcja jest ponoć znacznie bardziej efektywna od tradycyjnej, gdzie moc przenoszona jest przez pas lub łańcuch. A dzięki 29-calowym kołom, jest ponoć również bardzo szybka. Ma to jeszcze jedną zaletę, gdyż brak łańcucha pozwala błyskawicznie złożyć rower i umieścić go np. w bagażniku auta.

Jurek poszukuje obecnie partnerów, którzy byliby zainteresowani produkcją tego oryginalnego roweru. Jego cena szacowana jest na kwotę od 900 do 2000 dolarów, w zależności od materiałów oraz dodatkowych akcesoriów. Więcej informacji o tym projekcie uzyskacie bezpośrednio na jego oficjalnej stronie.

IzzyBike

IzzyBike

IzzyBike

IzzyBike

IzzyBike

Źródło: Izzybike.eu

You may also like...