Jailbreak dla iOS 7.1.2 już wykonalny

Specjaliści od łamania zabezpieczeń platformy iOS nie próżnują i właśnie poradzili sobie z jej kolejną wersją iOS 7.1.2. umożliwiając dokonanie jailbreak’u iPhona oraz iPada, na których zainstalowano tę wersję systemu.

Pod koniec maja hakerom udało się załatwić jailbreak iOS 7.1.1 i to w wersji unthehered, a więc nie wymagającej powtarzania operacji po każdym wyłączeniu sprzętu. Po kilku tygodniach prac, udało się powtórzyć ten wyczyn w przypadku nowszej wersji systemu iOS 7.1.2.

Tym razem poszło dość szybko, bo pod koniec czerwca Apple udostępniło iOS 7.1.2, a tymczasem dzień później hakerzy już sobie z nim poradzili. Na razie sprawa jest dość niejasna, bowiem złamaniem zabezpieczeń systemu chwali się grupa, która dotychczas nie miała na koncie żadnych sukcesów w tej materii i generalnie mówiąc jest dość mało znana.

Poza tym jailbreak jest na razie stosunkowo mało funkcjonalny i umożliwia jedynie instalowanie aplikacji z chińskiej pirackiej wersji iTunes, ale jeśli hakerom rzeczywiście udało się złamać zabezpieczenia, to wkrótce pałeczkę przejmą bardziej znane grupy.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...