Kamizelka odstraszająca natrętów

Nikt nie lubi jak obce osoby się o niego ocierają, a takich sytuacji nie da się uniknąć w miejscach, gdzie panuje duży ścisk, np. w komunikacji miejskiej w godzinach szczytu. Istnieje jednak gadżet, dzięki któremu wokół nas szybko zrobi się sporo wolnej przestrzeni.

I wcale nie mam tu na myśli pojemnika z gazem pieprzowym skierowanego na twarze pobliskich osób, lecz gadżet o nazwie Spike Away zaprojektowany przez Siew Ming Cheng.Kobieta, podczas warsztatów prowadzonych na National University of Singapore, opracowała rozwiązanie, dzięki któremu możemy uniknąć pasażerów wiszących nam na plecach oraz zionących prosto w twarz oddechem, który powaliłby smoka. Jest to specjalna kamizelka wyposażona w dużą ilość plastikowych kolców, której zadaniem jest zapewnienie wokół nas wolnej przestrzeni, a wykonano ją z przedmiotów przydatnych w ogrodzie, czyli głównie z siatki osłaniającej rośliny.

Obawiam się jednak, że osoba w takiej kamizelce, w przypadku naszej komunikacji miejskiej zostałaby szybko wyrzucona z autobusu, lub tramwaju, a dodatkowo mogłaby jeszcze zarobić w twarz.

Źródło: Behance.netYou may also like...