Origin PC rezygnuje z kart graficznych AMD

Próba dominacji rynku przez AMD, może zostać mocno zakłócona przez posunięcie firmy Origin PC, producenta komputerów dla graczy w topowych konfiguracjach. Firma ogłosiła właśnie, że zaprzestaje sprzedaży kart graficznych koncernu AMD.

Origin PC w wydanym oświadczeniu pisze, że decyzja o porzuceniu AMD spowodowana została wieloma czynnikami, jednak najważniejszym z nich, był brak zadowolenia konsumentów ze sprzętu wyprodukowanego przez AMD. Prezes Kevin Wasielewski powiedział dziennikarzom, że Origin PC przykłada dużą wagę do zapewnienia konsumentom jak najlepszych produktów, dlatego też w swych komputerach będzie od teraz oferował tylko karty graficzne Nvidii.

Przyczyną porzucenia AMD były problemy techniczne związane z jej produktami. Karty miały słabą wydajność oraz przegrzewały się, a na nowe sterowniki trzeba było czekać bardzo długo. Były też kłopoty z obsługą pomocy technicznej znanego producenta.

AMD na razie nie wydało komentarza w tej sprawie, jednak zapewne wkrótce będzie musiało to zrobić, bo zarzuty Origin PC są dość poważne i mogą mocno godzić w wizerunek marki.

Źródło: Techspot.com

You may also like...