Kieszonkowy tłumacz Pocketalk ułatwi porozumiewanie się podczas podróży

Firma Sourcenext zaprezentowała najnowszy model kieszonkowego tłumacza Pocketalk. Urządzenie ułatwi porozumiewanie się podczas podróży do innych krajów.

Podróżowanie do obcych krajów wymaga znajomości języków, które pozwalają bez przeszkód porozumieć się z ich mieszkańcami. Nie każdy może jednak pochwalić się takimi umiejętnościami, ale na szczęście można je zastąpić technologią.

Firma Sourcenext pokazała kieszonkowego tłumacza o nazwie Pocketalk. Urządzenie o niewielkich wymiarach, wyposażone jest w bardzo prosty interfejs ułatwiający jego obsługę. Sprzęt jest tłumaczem głosowym, a więc takim który na bieżąco tłumaczy wypowiadane przez użytkownika słowa.

Wystarczy tylko wypowiedzieć zdanie, wybrać język i po chwili mamy gotowe tłumaczenie, które słyszy nasz rozmówca. W ten sposób możemy łatwo zmówić obiad w restauracji, zapytać o drogę, wynająć pokój w hotelu itp. A jego możliwości w tym zakresie są bardzo szerokie. O ile bowiem funkcja głosowego tłumaczenia w Google Translate obsługuje tylko 32 języki, o tyle Pocketalk wspiera ich aż 74. Urządzenie może również wyświetlać tłumaczony tekst na niewielkim ekranie.

Oczywiście aby tłumaczenie mogło funkcjonować, urządzenie musi mieć stałe połączenie z siecią. Dlatego ma wbudowaną kartę eSIM, zaś w cenie urządzenia dostajemy dodatkowo dwuletni pakiet danych, z którego możemy korzystać w 126 krajach. Nie musimy więc martwić się o posiadanie WiFi, czy też opłaty roamingowe.

Pocketalk oferowany jest na razie tylko w USA i można go kupić na stronie producenta w cenie 299 dolarów. Jeśli natomiast chcemy wersję bez eSIM oraz pakietu internetowego, wówczas zapłacimy 249 dolarów. W takim wypadku możemy użyć własnej karty SIM.

Pocketalk

Źródło: Pocketalk.net

You may also like...