Kingsman: Tajne Służby pierwszym filmem w Ultra HD Blu-Ray

Podczas targów IFA kilka firm pokazało pierwsze odtwarzacze płyt nowego standardu Ultra HD Blu-Ray. Aby jednak nie stały bezczynnie na szafkach zbierając kurz, wytwórnie filmowe zapowiedziały pierwsze filmy w tym formacie.

Za nieco ponad 2 tysiące złotych można już kupić całkiem przyzwoity telewizor 4K, jednak wciąż niewiele osób się na nie decyduje ze względu na małą dostępność materiałów w tej rozdzielczości. Wprawdzie oferuje je Netflix, ale wciąż nie jest on oficjalnie dostępny w naszym kraju.

Wkrótce sytuacja ulegnie poprawie, gdyż równolegle do zapowiedzi pierwszych odtwarzaczy płyt Ultra HD Blu-Ray, studia filmowe zapowiedziały pierwsze filmy. Pierwszym z nich będzie produkcja Kingsman: Tajne Służby z ubiegłego roku, ale to dopiero początek, gdyż łącznie w planach jest około 50 tytułów. Wśród nich znajdziemy m.in. takie filmy, jak: “Więzień Labiryntu”, “Fantastyczna Czwórka”, “X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” oraz wiele innych.

Wytwórnie planują sprzedawać filmy w pakietach, składających się z wersji Ultra HD Blu-Ray oraz standardowego Blu-ray. Największą niewiadomą pozostaje jednak cena takich płyt. Nie mogą one oczywiście być bardzo drogie, jednak należy się spodziewać nieco wyższych kosztów niż w przypadku BD.

Źródło: Hdfever.fr

You may also like...