Napełnianie wanny smartfonem i ochrona przed zalaniem wodą; Kohler prezentuje inteligentne gadżety

Amerykańska marka Kohler zaprezentowała na CES 2022 szereg inteligentnych produktów dla naszego domu. Jednym z nich jest system napełniania wanny smartfonem, a drugim czujnik chroniący przed wyciekami wody.

Kohler to firma specjalizująca się w produkcji urządzeń sanitarnych, która ma w swej ofercie także szereg inteligentnych produktów dla naszego domu. Najnowsze propozycje zaprezentowała podczas targów CES 2022 w Las Vegas, a jednym z nich jest domowa bateria do instalacji fotowoltaicznych.

To nie jedyne pomysły zaprezentowane przez amerykańską markę. Firma pokazała w Las Vegas również technologię PerfectFill, która pełni funkcję kamerdynera dla naszej wanny. To technologia automatycznego jej napełniania za pomocą smartfona.

Kohler napełni naszą wannę przez smartfona

Kohler

System składa się z inteligentnego odpływu oraz kranu, współpracujących ze sterownikiem oraz aplikacją na urządzenia mobilne. Po nauczeniu się ile wody mieści się w naszej wannie, możemy wykorzystać aplikację lub polecenie głosowe, by zdalnie napełnić wannę i ustawić odpowiednią temperaturę wody. Kran oraz odpływ współpracują ze sobą, by upewnić się, że wanna nigdy się nie przepełni. W razie gdybyśmy nie mogli od razu do niej wejść, może też dolać gorącej wody.

Kohler

PerfectFill pojawi się w sprzedaży w maju i będzie kosztował 2700 dolarów. Producent zapewnia, że produkt jest kompatybilny z jej cyfrowymi zaworami, kranami oraz wannami.

Kohler

Kolejną nowością marki jest system monitorowania wycieków wody H2Wise oraz H2Wise+, opracowany wspólnie z Phyn. Technologia monitoruje zużycie wody w całym domu, ucząc się unikalnej sygnatury ciśnienia dla każdego kraju, zlewu, prysznica oraz innych urządzeń. Dzięki temu może określić, czy wodę zużywa któreś z domowych urządzeń, czy też pojawił się jakiś wyciek.

Ochrona przed zalaniem wodą

Kohler

H2Wise+ stworzono do profesjonalnej instalacji na głównym zaworze wodnym w domu. Gdy wykryje wyciek, może automatycznie odciąć wodę lub umożliwi odcięcie jej właścicielowi domu za pośrednictwem aplikacji. H2Wise jest prostszą wersją systemu, którą można zamontować samodzielnie w instalacji pod zlewem. Nie znajdziemy tu jednak funkcji automatycznego odcinania wody. Oba urządzenia mogą nie tylko ostrzegać przed wyciekami, ale też zamarzaniem wody w rurach.

Oprócz wykrywania wycieków, aplikacja może również monitorować zużycie wody, co pozwala określić który z domowników używa jej najwięcej. System działa w oparciu o sztuczną inteligencję, która może uwzględniać powtarzające się zachowania, charakterystyczne dla każdego gospodarstwa domowego. Jeśli więc codziennie o tej samej porze napełniamy miskę dla psa, system nauczy się odróżniać to od wycieku wody.

H2Wise oraz H2Wise+ pojawią się w sprzedaży jeszcze w styczniu. Pierwszy będzie kosztował 400 dolarów, drugi natomiast wyceniono na 666,70 dolarów, plus koszty instalacji.

Źródło

You may also like...