Kolejna testy Battlefield 5 już w przyszłym tygodniu

DICE potwierdza, że po niedzieli odbędą się kolejne zamknięte testy wersji alfa nadchodzącej gry Battlefield 5. Tym razem skupią się na prędkości progresu graczy.

Parę tygodni temu mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda nowa odsłona serii Battlefield, gdyż DICE zorganizowało zamknięte testy wersji alfa. Już za kilka dni poznamy nadchodzący tytuł jeszcze lepiej, ponieważ twórcy zapowiedzieli kolejną fazę zamkniętych testów.

Testy w wersji na PC rozpoczną się już w przyszłym tygodniu, a ich zadaniem będzie sprawdzenie systemu progresu. Autorzy od czasu pierwszych testów wprowadzili w nich kilka zmian, które pozwolą lepiej zaspokoić potrzeby graczy we wszystkich stylach i poziomach umiejętności. Zmiany oparto na tym, jak szybko gracze zdobywają punkty oraz na tempie uzyskiwania przez nich kolejnych stopni.

Usprawnienia dotyczyć będą również matchmakingu, a dodatkowo naprawiony zostanie problem z dołączaniem do drużyn, na który narzekano podczas pierwszych testów. Twórcy przetestują również balans pojazdów, broni oraz map.

Nowe testy będą jednak trwać znacznie krócej od poprzednich, co z pewnością zmartwi wiele osób. A prócz tego będą w nich uczestniczyć tylko posiadacze pecetów, którzy otrzymali zaproszenia. Zostaną one rozesłane już wkrótce do niewielkiej liczby użytkowników gry. Dodam, że rozpoczęcie testów zaplanowano na 14 sierpnia, natomiast pełną wersję Battlefield 5 możecie w przedsprzedaży zamówić w tym sklepie.

Battlefield 5

Źródło: Ea.com

You may also like...