Kolejny kontroler do grania na smartfonach

Smartfony stają się coraz poważniejszym zagrożeniem dla konsol i jednym z najważniejszych graczy tej gałęzi rozrywki. Kontroler do grania sprawia, że zabawa, na przenośnym sprzęcie staje się prawdziwą przyjemnością.

Ekrany dotykowe smartfonów w przypadku gier mają kilka zalet, ale też sporo istotnych wad. Nie do końca nadają się do bardziej precyzyjnych tytułów, takich jak FPSy, czy wyścigi o charakterze symulacji. Dlatego też producenci akcesoriów od pewnego czasu poszerzają gamę zewnętrznych kontrolerów, które czynią granie znacznie łatwiejszym.

Najnowszym tego typu produktem jest MOGA, akcesorium przeznaczone do smartfonów z Androidem. Kontroler posiada specjalny uchwyt, w który wkładamy telefon, włączamy Bluetooth i wówczas nasz telefon zmienia się w przenośną konsolę do gier, posiadającą dwa analogi, przyciski funkcyjne, dwa klawisze przednie, a także przyciski Start i Select.

Na chwilę obecną sprzęt wspierany jest przez nieco ponad 45 tytułów, takich jak: The Dark Knight Rises HD, N.O.V.A. 3, Sonic CD, Death Rally, Dungeon Hunter 3 od takich wydawców, jak Gameloft, Ratrod Studios, Atari, Namco Bandai, SEGA, Vector Unit, Remedy Entertainment, ale już w przyszłym miesiącu powinny dołączyć nowe. Kompletną ich listę odnajdziecie tutaj.

MOGA kosztuje 50 dolarów i jest dostępna m.in. na Amazonie. Wymaga smartfona z Androidem w wersji co najmniej 2.3 lub lepszej.

Źródło: PowerA.com

You may also like...