Kolekcjonerski hełm z Fallout 76 zagraża zdrowiu użytkowników

Sieć GameStop prosi klientów o zwrot kolekcjonerskiego hełmu z gry gry Fallout 76. Odkryto bowiem, że wyściółka może zawierać pleśń niebezpieczną dla naszego zdrowia.

Wydana w zeszłym roku gra Fallout 76, to chyba jedna z najbardziej problematycznych produkcji ostatnich lat. Wokół niej narosło wiele kontrowersji, związanych nie tylko z masą błędów i niedoróbek, ale też tym w jaki sposób twórcy traktują użytkowników. Wygląda jednak na to, że wciąż daleko do rozwiązania wszystkich problemów, tym bardziej że, co chwilę pojawiają się nowe.

Najnowszy problem dotyczy kolekcjonerskiej repliki hełmu pochodzącego z gry. Według Amerykańskiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich, wyściółka hełmu może zawierać pleśń. Jest niebezpieczna dla naszego zdrowia, a jej wdychanie może prowadzić do chorób układu oddechowego. Szczególnie u osób z zaburzeniami układu odpornościowego, alergii lub z uszkodzonymi płucami. Taki hełm postawiony na półce, może więc stanowić poważne zagrożenie. Pleśń będzie się w nim rozwijała, a zarodniki będą się uwalniały i krążyły w powietrzu.

Hełm wyprodukowała firma Chronicle i był oferowany za pośrednictwem sieci GameStop w cenie 150 dolarów. Problem dotyczy około 20 tys. sztuk, a ich nabywcy będą musieli odnieść wadliwy produkt do sklepu. Na nieszczęście fanów, nie przewiduje się wymiany hełmu na nowy, gdyż jego produkcja była ograniczona i nie zostanie wznowiona.

Klienci otrzymają więc jedynie zwrot gotówki.

Fallout 76

Źródło

You may also like...